Monthly Archives: maig 2018

  • 0

IX Trofeu Aquàtic Castelló

Categoria : Notícies

El cap de setmana del 26/27 de juny es va celebrar el IX Trofeu Aquàtic Castelló en les magnífiques instal·lacions municipals de Castelló.
La participació va ser alta amb 27 clubs d’àmbit nacional i un total de 440 nadadors aproximadament.
El Club Natació Vinaròs es va presentar amb un equip format per 16 nadadors: Xavier Bordes, David León, Marc Vea, Toni Bordes, Andreu Navarro, Miquel Segarra, Ian Calvo, Martí Forner, Hèctor Cervera, Llum Serret, Clàudia Matamoros, Sara Vea, Angels Ferrer, Carla Bernial, Aura Pérez i Ainhoa Garcia, dirigits pel tècnic Albert Delmonte.
El Club només va acudir a la sessió del dissabte, tot i això el medaller va estar prou carregat, ja que van aconseguir fer un total de 7 medalles individuals i una en el relleu de 8×50 lliure mixto.
Xavi Bordes, va fer bronze en 400 estils; Llum Serret, bronze en 800 lliures i Carla Bernial, plata en 200 papallona. David León va ser l’únic que va assistir a les dues sessions va fer el dissabte plata en 400 i 200 lliures, el diumenge medalla d’or en 200 estils i bronze en 50 esquena.

cr110fot1relleucr110fot2davidcr110fot4llum cr110fot3xavi cr110fot5carla


  • 0

LI Trofeu Ciutat de Vila-real Sant Pasqual

Categoria : Notícies

El dissabte 12 de maig es va celebrar com ja és habitual en aquestes dates, el LI Trofeu Ciutat de Vila-real Sant Pasqual, dins de les festes patronals.
La participació va ser de 11 clubs d’àmbit territorial amb un total de 200 nadadors aproximadament, de les categories Alevins, Infantils, Juniors i absoluts.
L’equip vinarossenc va estar representat per: David León, Alberto Castañeda, Martí Segarra, Toni Bordes, Ian Calvo, Marc Vea, Miquel Segarra, Angel Lleixa, Martí Forner, Pere Simó, Xavier Bordes, Andreu Jovani, Hèctor Cervera, Joan Chavarria, Iker Mas, Santi Matamoros, Paula Paga, Llum Serret, Angels Ferrer, Carla Bernial, Ainhoa Garcia, Sara Vea, Aura Pérez, Daniela Muñoz, Lucia Garcia, Irina Sebastià, Clàudia Matamoros, Natàlia Burriel, Mar Garcia, Julia Muñoz,Lluna Bordes, Ainhoa Canalda i Ona Leciñera, tots ells sota la direcció del tècnic Albert Delmonte.

El Club Natació Vinaròs va ser el segon millor equip del trofeu amb una puntuació de 672 punts i un total de 30 medalles aconseguides en les diferents categories, les marques individuals en general van estar dins del havitual.
També volen remarcar i felicitant als pares que en tot moment, van estar espectaculars donant ambient i animant a l’equip des de les grades.

cr109fot1 cr109fot2


  • 0

Trofeu Ballester

Categoria : Notícies

El cap de setmana 6/7 de Maig es va celebrar a les excel·lents instal·lacions de Castelló el trofeu Ballester les categories que van competir, foren Benjamins i Alevins, en piscina de 50 metres i cronometratge manual.
Es tracta d’un trofeu en molt de nivell, on participen clubs com el Tàrraco, Valenciano i Ferca.

El trofeu es va celebrar en dues maratonianes jornades.
Destacarem els podis aconseguits per Daniela Muñoz segona en 200 braça i tercera en 100 braça, Andreu Jovani tercer en 100 lliures, 200 lliures, 200 braça, i l’excel·lent progressió de Joan Chavarría sent segon en la duríssima prova de 200 papallona.
També destacarem les noves mínimes autonòmiques aconseguides per Mar Garcia, Ona Leciñera i Natàlia Burriel.
El C.N. Vinaròs va ser setè en la classificació conjunta, d’un total de disset equips participants.
El nostre equip aleví va estar format per: Alex Pujol, Andreu Jovani, Santi Matamoros, Joan Chavarría, Iker Mas, Natalia Burriel, Ainhoa Canalda, Lluna Bordes, Daniela Muñoz, Ona Leciñera, Julia Muñoz i Mar Garcia.
L’equip Benjamí: Ivan Roda, David Ichim, Dylan Martin, Franc Jaime, Hugó Ramos, Hèctor Verdera, Izan Mas, Òscar Vizcarro, Sara Garcia, Arantxa Canalda, Vera Pérez, Ariana Mara, Sofia Cuenca ,Agnes López i Sofia Ichim.

L’ambient a les grades va ser boníssim, on els pares dels nostres esportistes van donar suport en tot moment.

cr108fot2cr108fot3 cr108fot1


  • 0

7ª lliga Autonòmica de Promeses

Categoria : Notícies

El passat diumenge dia 29 de maig es va celebrar en la piscina de Vinaròs, la 7a lliga Autonòmica de promeses amb una participació de 10 Clubs de la província.
Les proves que es van disputar són les més dures de la lliga i les que els nadadors afronten en més respecte, sent 1500 lliures masculí, 800 lliures femení i 200 estils per a la categoria Aleví.
L’equip va estar format per: Andreu Jovani, Santi Matamoros, Iker Mas, Alex Pujol, Joan Chavarria, Daniela Muñoz, Mar Garcia, Ona Leciñera, Lluna Bordes, Ivonne Martínez, Natàlia Burriel i Ainhoa Canalda.
Les marques van ser prou bones, ja que van aconseguir varies mínimes, cal nomenar a Daniela Muñoz que va fer mínima nacional en 200 estils 2’41”93, Andreu Jovani es va quedar a tan sols 1 segon de fer mínima nacional, però en 1500 lliures va fer la mínima autonòmica amb 18’47’31 igual que Santi Matamoros que va fer 19’35’58, IKer Mas en 20’45”39 i Joan Chabarria en 20’03”38 en 800 lliures les xiques Natàlia Burriel en 10’49”63 i Ainhoa Canalda en 10’46”88 també van aconseguir fer mínima autonòmica.
L’equip Benjamí va està format per: Sara Forner, Agnes López, Arancha Canalda, Ariana Mara, Gema Fibla, Sara Garcia, Hèctor Verdera, Hugó Ramos, Izan Mas, Vizcarro Carmona, Dylan Martin, Franc Jaime, David Constantin, i Ivan Roda.
Els resultats van estar en general prou bé, cal felicitar als benjamins per haver afrontat el repte de nadar la prova de 400 lliures.cr99fot1

cr95fot2cr89fot2


Patrocinadors

Col·laboradors

Categories

maig 2018
dl. dt. dc. dj. dv. ds. dg.
« abr   jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031