Arxiu de la categoria: Notícies

  • 0

Finals Jocs Esportius Autonòmic Aleví

Categoria : Notícies

Els dies 30 de juny i 1 de juliol, el cap de setmana de final de festes de Sant Joan i Sant Pere, es va disputar la final dels Jocs Esportius de la comunitat Valenciana (autonòmic Aleví). VA tenir lloc en les magnífiques instal·lacions esportives de Sedaví (Valencià) amb piscina descoberta, de 50 metres de distància.
L’equip Aleví Vinarossenc va estar dirigit pel tècnic Isidro Martorrell i format pels nadadors: Santi Matamoros, Andreu Jovani, Iker Mas, Joan Chavarria, Hèctor Cervera, Natàlia Burriel, Ainhoa Canalda, Lucia Garcia, Daniela Muñoz, Lluna Bordes, Mar Garcia, Ona Leciñera i Julia Muñoz.
Els resultats en general van estar molt bé, tot i no aconseguir cap pòdium les sensacions van ser molt bones per enfrontar la temporada vinent, ja que el grup està molt compenetrat i amb molta qualitat, de segur que ens donaran moltes alegries.
També felicitar al gran grup de pares que ens van acompanyar i en tot moment van estar animant fent equip tots junts.

cr116fot1 cr116fot2


  • 0

XXIII Travessia a la Platja del Forti

Categoria : Notícies

El diumenge dia 17 de juny es va celebrar la primera de les travessies del circuit d’aigües obertes de la diputació, que va ser la XXIII Travessia a la Platja del Fortí, segon any que entra en aquest circuit i amb més participació que l’any anterior, en la prova de 3250 m van participar aproximadament uns 150 nadadors d’ambit nacional, els guanyadors de la categoria absoluta van ser: primer, Pol Roch del C.N. Sitges, Marc Vea segon i David Miranda tercer el C.N. Vinaròs en femenines primera Llum Serret, Sara Vea i Claudià Matamoros tots del C.N. Vinaròs, en la prova de 1000 m els guanyadors van ser Andreu Jovani, Joan Chavarria, Dylan Marín, en femení; Daniela Muñoz, Natàlia Burriel, Ainhoa Canalda, tots ells del C.N. Vinaròs. En la prova de 500 m, Joan Monserrat, Gabriel Hernandez i Hugó Ramos, en femení; Arancha Canalda, Ariadna Mara i Vera Pérez. I per últim, en la prova de les promeses del club, amb una distància de 100 m, Els guanyadors van ser Guillem Beltran, Iker Robles i Rafa Ferrer i en femení Abril Castejon, Naiara Milena i Marta Albalat.
En l’entrega de trofeus com a novetat es va fer als jardins enfront del Limbo on van estar presents l’alcalde Enric Pla i la regidora d’esports Begoña López acompanyats pel president del Club Manuel Ramírez.
Donar les gràcies a tots els col·laboradors i voluntaris, que sense ells no haguera sigut possible organitzar un esdeveniment d’aquestes dimensions.

35963620_1953661217980256_1578802567528316928_o36064672_1953674057978972_4146257197292060672_o 35970567_1953675087978869_9208282794541711360_o 35963769_1953706017975776_8060620060776988672_o 35963590_1953704811309230_5541567758229045248_o 35924121_1953674467978931_5527010000938991616_o 35886271_1953705897975788_2304611371506991104_o 35882111_1953675401312171_7177979843085074432_o 35802234_1953705497975828_1428944089054707712_o


  • 0

Trofeu Benicarló i Campionat Benjamí provincial.

Categoria : Notícies

El dissabte 16 de Juny, es va celebrar el campionat provincial Benjamí junt amb el Trofeu Benicarló, va tenir lloc a la piscina de la veïna localitat de Benicarló.
Es va nadar en una única sessió tot el programa de proves, els nadadors podien nadar dos proves i els relleus.
Van participar 10 clubs de la província i el nostre club es va desplaçar en un total de 20 nadadors: Sofia Cuenca, Agnes López, Marité Grau, Sara Garcia, Vera Pérez, Sara Forner, Gemma Fibla, Ariana Mara, Laia Albalat, Arancha Canalda, Sofia Elena, David Contastin, Dylan Martin, Hugó Ramos, Xavier Paga, Iván Roda, Izan Mas, Oscar Vizcarro, Hèctor Verdera i Franc Jaime.
El nostre equip va tenir una actuació brillant, guanyant el campionat com a equip i fent un total de 12 medalles.
David Constantin plata en 200 estils i 100 papallona.
Dylan Martín bronze en 200 estils i or 400 lliures.
Gemma Fibla bronze en 100 brasa.
Xavier Paga plata en 100 braça i bronze 100 lliures.
Iván Roda bronze en 100 braça.
Arancha Canalda plata en 100 papallona.
Franc Jaime bronze en 400 lliures.
Destacarem també les medalles en relleus terceres en xiques en els dos relleus i primera en xics en els dos relleus.
Els tres primers equips classificats per punts van ser:
C.N. Vinaròs =426 punts
Nados Castelló =377 punts
C.N.Vila-Real =260 punts
Des de aquestes línies, donar l’enhorabona a l’entrenador Isidro Martorell per aquesta gran tasca de base que fa, portant el C.N. Vinaròs des de la humil-tat al exit obtingut.

cr113fot1_equip


  • 0

Trofeu ciutat de Barcelona i trofeu Delfín

Categoria : Notícies

El 13 de Juny es va disputar el trofeu internacional ciutat de Barcelona, a les magnífiques instal·lacions del C.N. Sant Andreu, amb la participació de moltes seleccions de la talla de Brasil, U.S.A., Holanda, Inglaterra, Argentina, Hungría.
Un nivell de natació en medallistes olímpics i mundials, com a mostra la participació de la nadadora hungaresa Katrinka Hossu.
En aquest trofeu va participar-hi el nadador Vinarossenc David León, on va nadar les seves proves principals, acabant de preparar el campionat nacional d’Estiu.

David, també va participar en el trofeu Delfín, els dies 16/17 Juny, on va obtenir uns resultats fantàstics guanyant en 200 papallona i 200 lliures i fent segon en 200 estils, mostrant que es troba ve de forma per afrontar les competicions importants d’estiu.

cr113fot2 david


  • 0

Fase provincial jocs esportius de la Comunitat Valenciana.

Categoria : Notícies

El cap de setmana 9/10 de Juny es va celebrar a Castelló la fase provincial de la comunitat valenciana. Aquesta competició és de categoria Aleví i competeixen els equips de la província.
L’equip del C.N. Vinaròs va estar format per: Lucia Garcia, Ainhoa Canalda, Natàlia Burriel, Mar Garcia, Daniela Muñoz, Lluna Bordes, Júlia Muñoz, Ona Leciñera, Hèctor Cervera, Alex Pujol, Andreu Jovani, Santi Matamoros, Joan Chavarría i Iker Mas.
Es van obtenir grans resultats, destacarem les medalles aconseguides per:
Hèctor Cervera, bronze en 200 braça; Andreu Jovani, plata en 100 braça i 1500 lliures i or en 100 lliures; Joan Chavarría,or en 200 papallona; Ainhoa Canalda, bronze 200 esquena; Mar Garcia, plata en 200 papallona, Júlia Muñoz bronze en 200 papallona; Daniela Muñoz, or en 100 i 200 braça, també aconseguiren medalla de bronze al relleu masculi 4×100 lliures i plata al de 4×100 estils.
Pel que fa a l’equip destacarem la victòria del equip Masculí, i la segona posició del femení. És un orgull contar en aquest equip de tanta qualitat esportiva, com humana.
Moltes felicitats a tots per aquest èxit, i pels que segur que vindran.

cr112fot2 cr122fot1


  • 0

V Trofeu Copa Marcelino Fuster

Categoria : Notícies

Daniela Muñoz i Andreu Jovani guanyadors de la copa en la prova de 200 estils

El diumenge dia 3 de juny es va celebrar el V Trofeu Copa Marcelino Fuster, en la piscina Servol de Vinaròs. Un any més, la manca d’unes instal·lacions municipals ens ha deixat en un trofeu amb poca participació a causa de l’espai que disposem amb les actuals instal·lacions.
Els clubs que van participar van ser: C.N. Vila-real, C.N. Albacora, C.N. Onda, C.N. Benicarló, C.N. La Vall Mon d’Aigua i el club organitzador C.N. Vinaròs.


L’equip vinarossenc aleví dirigit per Albert Delmonte i Isidro Martorell va està format per: Julia Muñoz, Ona Leciñera, Lluna Bordes, Lucia Garcia, Mar Garcia, Natàlia Burriel, Daniela Muñoz, Ainhoa Canalda, Alex Pujol, Santi Matamoros, Hèctor Cervera, Joan Chavarria, Iker Mas i Andreu Jovani.


El medaller va ser de 13 medalles individuals i 2 en relleus, les medalles d’or van ser per: Daniela Muñoz, en 200 estils (2’40”22) i en 100 braça (1’22”63), Andreu Jovani en 200 estils (2’31’36) i en 100 lliures (1’00”16), Ainhoa Canalda, en 100 esquena (1’16’56), Joan Chavarria en 100 papallona, Hèctor Cervera en 100 braça (1’24”13, Natàlia Burriel va aconseguir una de plata en 100lliures (1’09’87) i les de bronze van ser per: Alex Pujol en 100 esquena ( 1’20”98), Santi Matamoros en 100 lliures, Ona Leciñera, en 100 papallona (1’27”65), Iker Mas en 100 papallona i (1’18”40) i Lucia Garcia en 100 braça (1’29”76), sent el Club Natació Vinaròs guanyador del trofeu al millor equip amb una puntuació de 361 punts seguit de C.N. La Vall Mon d’Aigua amb 220 punts i en tercer lloc el C.N. Benicarló en 218 punts.

En acabar l’acte d’entrega de medalles va estar dirigit pel president del club Manuel Ramírez i el mateix Marcelino Fuster, al qual un any més agraïm la seva presencia.
Volem donar les gràcies als col·laboradors d’aquest trofeu que van ser Telepizza que patrocina els trofeus, també a Carnes Ros i el Grupo Castejon.

cr111fot1 cr111fot2 cr111fot3 cr111fot4 cr111fot5 cr111fot6 cr111fot7 cr111fot8 cr111fot9 cr111fot10 cr111fot11


  • 0

IX Trofeu Aquàtic Castelló

Categoria : Notícies

El cap de setmana del 26/27 de juny es va celebrar el IX Trofeu Aquàtic Castelló en les magnífiques instal·lacions municipals de Castelló.
La participació va ser alta amb 27 clubs d’àmbit nacional i un total de 440 nadadors aproximadament.
El Club Natació Vinaròs es va presentar amb un equip format per 16 nadadors: Xavier Bordes, David León, Marc Vea, Toni Bordes, Andreu Navarro, Miquel Segarra, Ian Calvo, Martí Forner, Hèctor Cervera, Llum Serret, Clàudia Matamoros, Sara Vea, Angels Ferrer, Carla Bernial, Aura Pérez i Ainhoa Garcia, dirigits pel tècnic Albert Delmonte.
El Club només va acudir a la sessió del dissabte, tot i això el medaller va estar prou carregat, ja que van aconseguir fer un total de 7 medalles individuals i una en el relleu de 8×50 lliure mixto.
Xavi Bordes, va fer bronze en 400 estils; Llum Serret, bronze en 800 lliures i Carla Bernial, plata en 200 papallona. David León va ser l’únic que va assistir a les dues sessions va fer el dissabte plata en 400 i 200 lliures, el diumenge medalla d’or en 200 estils i bronze en 50 esquena.

cr110fot1relleucr110fot2davidcr110fot4llum cr110fot3xavi cr110fot5carla


  • 0

LI Trofeu Ciutat de Vila-real Sant Pasqual

Categoria : Notícies

El dissabte 12 de maig es va celebrar com ja és habitual en aquestes dates, el LI Trofeu Ciutat de Vila-real Sant Pasqual, dins de les festes patronals.
La participació va ser de 11 clubs d’àmbit territorial amb un total de 200 nadadors aproximadament, de les categories Alevins, Infantils, Juniors i absoluts.
L’equip vinarossenc va estar representat per: David León, Alberto Castañeda, Martí Segarra, Toni Bordes, Ian Calvo, Marc Vea, Miquel Segarra, Angel Lleixa, Martí Forner, Pere Simó, Xavier Bordes, Andreu Jovani, Hèctor Cervera, Joan Chavarria, Iker Mas, Santi Matamoros, Paula Paga, Llum Serret, Angels Ferrer, Carla Bernial, Ainhoa Garcia, Sara Vea, Aura Pérez, Daniela Muñoz, Lucia Garcia, Irina Sebastià, Clàudia Matamoros, Natàlia Burriel, Mar Garcia, Julia Muñoz,Lluna Bordes, Ainhoa Canalda i Ona Leciñera, tots ells sota la direcció del tècnic Albert Delmonte.

El Club Natació Vinaròs va ser el segon millor equip del trofeu amb una puntuació de 672 punts i un total de 30 medalles aconseguides en les diferents categories, les marques individuals en general van estar dins del havitual.
També volen remarcar i felicitant als pares que en tot moment, van estar espectaculars donant ambient i animant a l’equip des de les grades.

cr109fot1 cr109fot2


  • 0

Trofeu Ballester

Categoria : Notícies

El cap de setmana 6/7 de Maig es va celebrar a les excel·lents instal·lacions de Castelló el trofeu Ballester les categories que van competir, foren Benjamins i Alevins, en piscina de 50 metres i cronometratge manual.
Es tracta d’un trofeu en molt de nivell, on participen clubs com el Tàrraco, Valenciano i Ferca.

El trofeu es va celebrar en dues maratonianes jornades.
Destacarem els podis aconseguits per Daniela Muñoz segona en 200 braça i tercera en 100 braça, Andreu Jovani tercer en 100 lliures, 200 lliures, 200 braça, i l’excel·lent progressió de Joan Chavarría sent segon en la duríssima prova de 200 papallona.
També destacarem les noves mínimes autonòmiques aconseguides per Mar Garcia, Ona Leciñera i Natàlia Burriel.
El C.N. Vinaròs va ser setè en la classificació conjunta, d’un total de disset equips participants.
El nostre equip aleví va estar format per: Alex Pujol, Andreu Jovani, Santi Matamoros, Joan Chavarría, Iker Mas, Natalia Burriel, Ainhoa Canalda, Lluna Bordes, Daniela Muñoz, Ona Leciñera, Julia Muñoz i Mar Garcia.
L’equip Benjamí: Ivan Roda, David Ichim, Dylan Martin, Franc Jaime, Hugó Ramos, Hèctor Verdera, Izan Mas, Òscar Vizcarro, Sara Garcia, Arantxa Canalda, Vera Pérez, Ariana Mara, Sofia Cuenca ,Agnes López i Sofia Ichim.

L’ambient a les grades va ser boníssim, on els pares dels nostres esportistes van donar suport en tot moment.

cr108fot2cr108fot3 cr108fot1


  • 0

7ª lliga Autonòmica de Promeses

Categoria : Notícies

El passat diumenge dia 29 de maig es va celebrar en la piscina de Vinaròs, la 7a lliga Autonòmica de promeses amb una participació de 10 Clubs de la província.
Les proves que es van disputar són les més dures de la lliga i les que els nadadors afronten en més respecte, sent 1500 lliures masculí, 800 lliures femení i 200 estils per a la categoria Aleví.
L’equip va estar format per: Andreu Jovani, Santi Matamoros, Iker Mas, Alex Pujol, Joan Chavarria, Daniela Muñoz, Mar Garcia, Ona Leciñera, Lluna Bordes, Ivonne Martínez, Natàlia Burriel i Ainhoa Canalda.
Les marques van ser prou bones, ja que van aconseguir varies mínimes, cal nomenar a Daniela Muñoz que va fer mínima nacional en 200 estils 2’41”93, Andreu Jovani es va quedar a tan sols 1 segon de fer mínima nacional, però en 1500 lliures va fer la mínima autonòmica amb 18’47’31 igual que Santi Matamoros que va fer 19’35’58, IKer Mas en 20’45”39 i Joan Chabarria en 20’03”38 en 800 lliures les xiques Natàlia Burriel en 10’49”63 i Ainhoa Canalda en 10’46”88 també van aconseguir fer mínima autonòmica.
L’equip Benjamí va està format per: Sara Forner, Agnes López, Arancha Canalda, Ariana Mara, Gema Fibla, Sara Garcia, Hèctor Verdera, Hugó Ramos, Izan Mas, Vizcarro Carmona, Dylan Martin, Franc Jaime, David Constantin, i Ivan Roda.
Els resultats van estar en general prou bé, cal felicitar als benjamins per haver afrontat el repte de nadar la prova de 400 lliures.cr99fot1

cr95fot2cr89fot2


Patrocinadors

Col·laboradors

Categories

novembre 2018
dl. dt. dc. dj. dv. ds. dg.
« oct    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930